HOME STUDIO
HOME STUDIO
HOME STUDIO
HOME STUDIO
HOME STUDIO

PODLAHY

Dnešní trh s podlahovými krytinami nabízí obrovský výběr, a to z hlediska materiálů, dekorů i technologií. Není vždy jednoduché se v této pestré nabídce orientovat. Připravili jsme pro Vás stručný přehled základních finálních vrstev, abyste se mohli lépe rozhodnout, jakou krytinu do svého domu či bytu zvolíte.

Důležitá není pouze vizuální stránka podlahy, ale také technická specifika, která by měla odpovídat účelu, frekvenci a podmínkám používání podlahy. Limitujícím faktorem může být horší klimatické prostředí místnosti nebo také podlahové vytápění. Ne všechny typy podlahových krytin jsou vhodné do vlhkých místností nebo právě na podlahové vytápění.

Vzhledem k velmi široké nabídce finálních vrstev podlahy je velice těžké být specialistou na všechno, znát veškerá specifika každého druhu podlahy a samozřejmě také její pokládky. Nemáme ambice být odborníky na všechno. Vzhledem k moderním trendům a poptávce jsme se specializovali především na podlahy z PVC, tedy na vinylové podlahy. S nimi máme největší zkušenosti a jsou také nejvíce žádané. V našem sortimentu naleznete tedy převážně vinyl. Samozřejmostí je i jeho pokládka zkušenými řemeslníky.podlahy

LAMINÁTOVÉ PODLAHY

Laminátové podlahy jsou odolné podlahy za rozumnou cenu. Dnešní podlahy z laminátu již mají silnou ochrannou vrstvu proti poškrábání (jsou desetkrát odolnější proti poškrábání než dřevo). Provedení laminátu a škála barev je velice široká – design klasických i exotických dřevin, kamene nebo keramiky. Základ laminátové plovoucí podlahy je HDF deska, na které je vrstva s motivem (fotografie v melaminové pryskyřici). Při výběru laminátové podlahy se zaměřte především na kvalitu zámků. Laminátové podlahy se nehodí do vlhkých místností (koupelny, prádelny, sklepy apod.) a neměly by se čistit velkým množstvím vody. Mají vysoký tepelný odpor, nehodí se tedy příliš na podlahové vytápění.


PODLAHY Z PVC (VINYLOVÉ)

Vžitý nesprávný název "lino" nemá sice dobrou pověst, přesto v posledních letech zažívá obrovský boom. Díky novým technologiím urazilo PVC dlouhou cestu, má nesporné výhody a dnes tak trochu válcuje laminát. Každý jistě zná měkčenou variantu PVC prodávanou v rolích o šířkách 2, 3 nebo 4 m, tedy klasické "lino". Na trhu je ale nové tvrzené PVC prodávané v dílcích, což jsou pouze několik mm silné lamely, které se celoplošně lepí (v nabídce je i tzv. suché lepení, nebo plovoucí způsob). Díky malé konstrukční výšce a nízkému tepelnému odporu jsou ideální pro podlahové vytápění. U lepených vinylových dílců je velmi důležitá kvalitně odvedená pokládka a použité lepidlo, neboť při nesprávné pokládce se může PVC smrsknout (obzvlášť u podlahového vytápění) a mohou vzniknout nežádoucí spáry. Tvarová stálost je důležitým kritériem výběru, velmi kvalitní vinyl obsahuje skelná vlákna, která tvarovou stálost zvyšují. Zásadní výhodou vinylu je odolnost vůči vodě, poškrábání a běžnému opotřebení. Je měkčí, teplejší, příjemnější na dotek a dekory jsou mnohem věrnější než u laminátu. Škála dekorů je téměř neomezená. Kdo nechce dřevěnou nebo keramickou podlahu, vinyl je jasná volba.
podlahy
podlahypodlahy


Naší vlajkovou lodí, nejprodávanější vinylovou podlahou současnosti, je BELLAFLOOR. Velmi kvalitní vinylová podlaha prověřené kvality. Aktuálně nabízené dekory si můžete ve velké ploše prohlédnout přímov našem showroomu v Chrudimi. Kliknutím na logo dole budete přesměrováni na samostatnou stránku o podlaze Bellafloor.
BELLAFLOOR
Pro inspiraci můžete nahlédnout do katalogů dalších námi nabízených značek:

LINO FATRA FATRA CLICK QUICKSTEP LIVYN TARKETT THERMOFIX EXPONA EXPONA CLIC EXPONA COMMERCIAL CONCEPTLINE FLOORFOREVER GERFLOR GERFLOR

PŘÍRODNÍ LINOLEUM

Linoleum je čistě přírodní materiál. Vyrábí se z lněného oleje (Oleum lini – odtud získalo název), korkovité nebo dřevité moučky, mletého vápence, přírodních pryskyřic a pigmentů. Nejznámější obchodní značkou je Marmoleum®, tento název je někdy nesprávně používán jako obecné označení přírodního linolea. Linoleum je zdravotně nezávadné a má antibakteriální účinky (vhodné pro alergiky). Je tvrdé, odolné vůči poškození, má dlouhou životnost, je pružné, teplé na dotek a tiché na došlap. Je to téměř nezničitelný materiál. Nevýhodou je jeho vysoká cena. K dostání je stejně jako PVC v rolích, dílcích nebo jako zámková plovoucí podlaha.

DŘEVĚNÉ PODLAHY

Dřevo, čistě přírodní materiál, má stále velký okruh zákazníků. S časem se mění a je třeba o něj pečovat. Dřevěné podlahy jsou teplé, příjemné na dotek, je tiché a měkké. Snadněji se opotřebí, ale zase jej můžete i několikrát renovovat (v závislosti na tloušťce materiálu a druhu dřeviny). Má vysoký tepelný odpor, což je u podlahového topení nevýhoda, ale zase dokáže dobře akumulovat teplo, tudíž vydrží déle hřát po vypnutí topení. Na trhu jsou k dostání jak masivní prkna, tak i vícevrstvé parkety, ty již většinou mají povrchovou úpravu od výrobce. Masivní podlahu je třeba po pokládce ošetřit lakem nebo olejem.

KERAMICKÁ DLAŽBA

V oblasti podlahových je to opravdu stálice, v koupelně a na chodbě měl někdy dlažbu snad opravdu každý. Současné trendy v oblasti keramiky jsou velké formáty a minimální spáry. Díky přesným kalibrovaným formátům lze docílit spáry pouze 1,5 až 2 mm široké. Je to odolný materiál proti vlhkosti, výborný je v kombinaci s podlahovým vytápěním. Díky digitálnímu tisku a moderním technologiím nabízí široký výběr dekorů, jak klasických, tak i imitaci dřeva, kamene, kovu, textilu apod. V celém interiéru může působit chladně, bez podlahového vytápění je velmi studená.


lino


dřevěné


Keramika